Emoții la Școala Generală “Avram Iancu” Arad

ARAD. Şcoala Generală „Avram Iancu” Arad şi-a deschis din nou porţile pentru a-i primii pe elevii care vor începe noul an şcolar.

În acest context în prezenţa domnilor directori Moldovan Pompiliu şi Stana Petre, a corpului profesoral, a preotului Iova Zaharia, a elevilor şi a părinţilor, a avut loc festivitatea de deschidere a noului an şcolar 2012-2013.

După intonarea imnului naţional, preotul a rostit un cuvânt de binecuvântare şi întâmpinare pentru elevii şi cadrele didactice care îşi desfăşoară activitatea în şcoală. Pentru a-i introduce în atmosfera şcolii pe distinşii invitaţi ai acestui eveniment, elevii claselor primare au susţinut un scurt moment artistic. Nu au lipsit urările de bun venit din partea domnului director Moldovan Pompiliu, care a prezentat şi principalele informaţii legate de noul an şcolar.

Tot în acest context festiv, au fost primiţi şi elevii claselor pregătitoare şi întâi, însoţiţi de învăţătorii lor.

 

Prof. înv. primar,
Silaghi Ana Florentina

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*