OFERTA EDUCAȚIONALĂ 2020-2021

OFERTA EDUCAȚIONALĂ PENTRU CLASA PREGĂTITOARE ŞI CLASA I

ÎN  ANUL ŞCOLAR 2020-2021

Limba de predare: Limba română

Clasa Pregătitoare: 3 CLASE – 75 Locuri

ÎNSCRIERILE COPIILOR : pentru clasa pregătitoare se fac la secretariatul şcolii conform calendarului afişat. Pentru informații despre metodologia și calendarul înscrierii dați click pe link-ul http://www.isjarad.ro

Școala noastră oferă elevilor:

  • program școlar de dimineaţă şi program after school până la orele 16,00;
  • învăţători cu calităţi didactice deosebite;
  • masă caldă oferită la cantina şcolii;
  • activități organizate la programul after school: pregătire suplimentară, teme, instrumente muzicale: ukulele, flaut dulce, chitară; șah; dansuri populare și dansuri de societate; fotbal, volei, handbal;
  • opţional limba engleză;
  • opţional informatică începând din clasa a III-a;
  • activităţi extraşcolare: pregătire suplimentară la lb. română, matematică, lb. engleză, în vederea pregătirii pentru concursuri, precum şi dansuri populare, educaţie muzicală şi plastică care fac parte din tradiţia şcolii, atelier de creație;
  • pregatire sportivă suplimentară (handbal, fotbal, volei, gimnastică aerobică);
  • activităţile se desfăşoară în săli de clasă special amenajate pentru vârsta şcolarilor, cabinetele de informatică, limbi straine, sala de sport şi terenurile amenajate în curtea şcolii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*