Școala Gimnazială „Avram Iancu” a câștigat Cupa Moș Crăciun la fotbal – ediția a VI-a

In data de 14.12.a.c. a avut loc cupa Moș Crăciun ediția a VI a la fotbal, competiție rezervată elevilor din ciclul primar. La cea de-a VI a ediție au participat un numar 130 de copii din 13 școli atat din municipiu cat și din județul Arad .Cele 13 școli au fost împarțite în trei grupe : din grupa A au făcut parte : Șc. Gimnazială „Avram Iancu” , Șc. Gimnazială „Aurel Vlaicu” , Șc. Gimnazială „Iosif Moldovan” , Lic. Teoretic „Gh. Lazăr” Pecica , Lic. Tehnologic „Ion Creangă” Curtici; grupa B : Șc. Gimnazială nr. 12 Arad , Șc. Gimnazială Șimand , Șc. Gimnazială „Adam Nicolae”, Șc. Gimnazială „Ilarion Felea” și grupa C : Lic. Arta „Sabin Drăgoi” , Șc. Gimnazială Șiclău , Șc. Gimnazială „Aurel Sebeșan” Felnac , Lic. Pedagogic „Dimitrie Țichindeal” . Din grupa A s-au calificat în semifinale primele două echipe, iar din grupa B și C doar prima .

În semifinale s-au intalnit Șc. Gimnazială Aurel Vlaicu – Șc. Gimnazială Șimand : 1 – 3 și Șc. Gimnazială Avram Iancu – Lic. Pedagogic D. Țichindeal 2 – 0 .

Cele două echipe caștigătoare, Șc. Gimnazială Avram Iancu – Șc. Gimnazială Șimand (prof. Mărcuș ) au jucat finala care s-a terminat la egalitate 0 – 0, dupa care s-a trecut la executarea loviturilor de la 7 metri, cate trei pentru fiecare echipa, locul I revenind Șc. Gimnaziale „Avram Iancu” care a caștigat cu 1 – 0 .

Să menționăm și numele elevilor Șc. Gimnaziale Avram Iancu caștigătorii ediției a VI a cupei Moș Crăciun : Cismaș Roland , Bolgovici Raul, Hăbuc Dan, Zaharia David, Monac Sergiu , Ciubotaru Alex, Alexiuc Vlad, Fekete Rafael , Cristea Mihai , Trif Darius, Ivan Mihail , Krișovan Emanuel ( prof. Mindru Ș și prof. Radu G) .

Toți elevii au primit pachete și diplome din partea inspectorului de educație fizică și sport prof. Barta Paul . Felicitări tuturor elevilor participanți precum și tuturor cadrelor didactice care au colaborat la organizrea competiției. Sărbători fericite și La Mulți Ani !

Prof. Radu George

IMG_3784 IMG_3831 mos craciun (2)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*