O rază caldă

Zilele trecute echipa de voluntariat a Școlii Gimnaziale “Avram Iancu” Arad împreună cu cadrele didactice din școală au organizat o campanie de sprijinire a familiilor aflate în dificultate intitulată “Săptămâna legumelor și fructelor donate”.

Aceștia s-au implicat în colectarea unei cantități semnificative de legume și fructe pe care ulterior le-au donat familiilor de la Ferma Ceala. Am reușit, copii voluntari și cadre didactice, să aducem un zâmbet pe chipul celor care se află într-o situație mai delicată.

“Bucuria din sufletele acelor familii care ne așteptau cu nerăbdare nu cred că se poate descrie în cuvinte. Ar fi bine dacă toți oamenii ar înțelege ce înseamnă o astfel de bucurie pentru semenii lor”, a spus Livia Suciu, coordonator SNAC.

Campania „Săptămâna legumelor și a fructelor donate” s-a desfășurat în cadrul Strategiei Naționale de Acțiune Comunitară (SNAC).

Prof. înv. primar,
Silaghi Florentina

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*